Na pomoc bezrobociu rusza Australia

Na świecie recesja, niektóre kraje są na skraju bankructwa, a w Australii życie biegnie jak dawniej. Jest nawet lepiej, bo wskaźnik bezrobocia się obniża i powstają nowe miejsca pracy. Wygląda na to, że taka sytuacja potrwa co najmniej kilka lat, dlatego Australijczycy już dziś zapraszają do siebie obcokrajowców.

Aż trudno uwierzyć, ale bezrobocie w Australii wynosi zaledwie 5,1 % i w najbliższych latach ma spadać. Czy to w ogóle możliwe? Jak oni to robią?

Istnieje wiele przyczyn takiej sytuacji. Jednym z najważniejszych czynników jest rosnące zapotrzebowanie Azji na złoża naturalne, znajdujące się na kontynencie. To sprawia, że przemysł górniczy na Antypodach rozkwita w najlepsze. Australijscy przedsiębiorcy szukają zatem pracowników również w Europie. Szacuje się, że w Polsce z wyjazdu ma skorzystać prawie tysiąc górników. Poza tym pracy przybywa nie tylko w tym sektorze. Wraz z rozwojem górnictwa rozwijają się także inne gałęzie gospodarki, m.in: opieka zdrowotna, budownictwo i profesjonalne usługi.

Czy warto szukać pracy na obczyźnie?

Warunki zatrudnienia na Antypodach już dziś są bardzo dobre. Jak wynika z rozmów prowadzonych z polskimi górnikami średnie roczne zarobki wynoszą tu około 350 000 zł. To sprawia, że polscy pracownicy mogą utrzymać nie tylko siebie w Australii, ale także rodzinę, którą pozostawili w Polsce. I to pomimo wcale nie niskich kosztów utrzymania.

Czy są minusy pracy w Australii?

Rozpoczęcie pracy na odległym kontynencie wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami. Po pierwsze zatrudnienie uzyskają tylko wykwalifikowani i znający język. Po drugie nawet jeśli dostaną pracę muszą liczyć się z długą rozłąką z rodziną, bo przeloty w dwie strony są ogromnie drogie. Po trzecie i  bardzo ważne Australijczycy stworzyli dość restrykcyjną politykę wobec imigrantów. Żeby móc legalnie pracować na Antypodach trzeba posiadać aktualną wizę z prawem do pracy.

Pomimo tych utrudnień warto starać się o pracę w Australii, bo może się ona okazać jedną z pewniejszych na najbliższe lata. Doskonała znajomość i odpowiednie kwalifikacje powinny zapewnić dobre zatrudnienie, a rzadsze wizyty w domu może zrekompensować sympatyczny wizerunek Australijczyków oraz ich miły stosunek do obcokrajowców.

Najpopularniejsze frazy:

 • praca dla gornikow za granica
 • górnik praca za granicą
 • praca górnik za granicą
 • Australia praca
 • praca dla górników
 • praca w gornictwie za granica
 • praca australia oferty górnictwo
 • praca za granicą górnik
 • oferty pracy w australii
 • praca w australii oferty
53 thoughts on “Na pomoc bezrobociu rusza Australia
 1. Jestem inżynierem górnikiem z uprawnieniami kierownika ruchu odkrywkowych zakładów górniczych oraz uprawnienia kierownika strzelania długimi otworami. Chętnie podejmę się organizacji robót na zakładzie górniczym prowadzenia wydobycia przy użyciu środków strzałowych, prowadzenia przeróbki kopaliny. Posiadam doświadczenie przy selektywnej eksploatacji złóż. Szukam Pracy. Język angielski w mowie i piśmie zaawansowany.

 2. mgr inż o specjalizacji podziemnej eksploatacji węgla. 10 lat stażu, z czego 8 w dozorze. Zatwierdzenie wyższego dozoru górniczego. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Proszę o kontakt

 3. witam przepracowałem w górnictwie 8 lat troche w polsce a reszte w czechach mam doswiadczenie w scianach w przodkach przebudowach zbrojenie likwidacja ścian pracowałem we wszystkim proszę o kontakt potrzebuję pracy Adrian Mieszczak 733554537

 4. jestem górnikiem, metaniarzem, sanitariuszem. posiadam upowaznienia do splatania lin stalowych… obecnie pracuje na kwk bielszowice.

 5. Witam. Westem elektrykiem dołowym ze 14-sto letnim stażem. Posiadam uprawnienia elektryczne do 110KV oraz instruktora nowo przyjętych pracowników. Interesuje mnie praca w Australii. Język Angielski W stopniu komunikatywnym. Pozdrawiam i czekam na propozycjie

 6. witam widzę że całe to pisanie to pic na wode ani jedno zgłoszenie możemy pisac i le chcemy a i tak stoimy w miejscu ja szukam pracy od stycznia i nic mam tego powoli dość widzę żę to wszystko jest banał dziękuję Adrian M.

 7. Jestem absolwentem politechniki wrocławskiej, wydział górniczy, szukam pracy w zawodzie za granica, proszę kontakt.

 8. Chętnie podejmę pracę. 15 lat pracy pod ziemią (inż górnictwa, ratownik górniczy, strzałowy). Proszę o kontakt.

 9. Dla zainteresowanych-Australijskie górnictwo leży na kolanach przez ostatnie dwa lata zwolnili tam 12tys górników wiem bo tam byłem.Bez pracy jest mnóstwo Australijskich górników.Nie ma przyjęć do Australijskich kopalni a tym bardziej obcokrajowców którzy nie mają statusu rezydenta w Australii.

 10. Poszukuję pracy za granicą. Jestem z wykształcenia inż. Górnictwa i Geologii z specjalizacją „Eksploatacja złóż i zagospodarowanie odpadami”.
  Posiadam doświadczenie w górnictwie dołowym. Jestem zainteresowany długoletnią praca.

 11. Witam szukam oferty dla górnika jestem świeżo po szkole górniczej i chciałbym wyjechać za granice najlepiej do Australii. Jestem osobą młodą bez zobowiązań.

 12. szukam pracy w gornictwie jako slusarz 3letnie doswiadczenie przy maszynach sekcjach zmechanizowanych hydraulice silowej pompy odwadniajace sekcie naprawa mozntaz wciagarki wyciagarki na wszystko kursy jestem zainteresowany praca w gornictwie za granica obecenie pracuje w kopalni w polsce.

 13. Górnik, Technik Górnictwa Podziemnego, sanitariusz, obsługa przenośników, konwojent, wciągarki i wciągniki, 2.5 roku doświadczenia pracy pod ziemią. Proszę o kontakt w sprawie pracy zza granicą.

 14. Jestem gornikiem z 7 letnim stazem posiadam urawnienia na kolejki podwieszane spalinowe,linowe,sanitariusz,przenosniki tasmowe zgrzebowe.doswiadczenie sciany,przodki,zbrojenie chetnie wyjade za granice prosze o kontakt 667804854

 15. Poszukuje pracy gornictwie zagranica. Posiadam 4 letni starz posiadam uprawnienia; kierowcy kolejek podwieszanych, obsługe kołowrotów i przenosnikow tasmowych oraz sanitarusza.

 16. Jestem osobą dozoru górniczego z 11 letnim stażem pracy. Skończyłem studia mgr na AGH kier podziemna eksploatacji. złóż. bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim. Proszę o kontakt

 17. witam jestem Górnikiem z 6 letnim stażem szukam pracy na tym stanowisku mam ukończony kurs kolejek powieszanych z własnym napędem i pracuje cały czas na tym stanowisku

 18. Poszukuje pracy z zagranicą jestem zawodu górnik pod ziemią (ślusarz ).Mam wielo letnie doświadczenie i prosił bym o jakiś kontakt.
  a mojego mejla.

 19. Jestem górnikiem z wieloletnim stażem i doświadczeniem, poszukuję pracy w górnictwie za granicą. Proszę o kontakt. Wiek ( 30 lat )

 20. JESTEM GORNIKIEM Z KILKU LETNIM STARZEM ,POSIADAM WIELE UPRAWNIEN NA MASZYNY GORNICZE PRACUJACE NA DOLE KOPALNI.JESTEM TECHNIKIEM GORNICZYM,PRACUJE W DOZORZE.PRACOWALE W KOPALNI NIEMIECKIEJ,CZESKIEJ,POLSKIEJ.

 21. Jestem górnik pracowalem na kopalni Kazimierz Juliusz i na kopalni wesoła Mysłowice mam przepracowanych 6lat jeste zainteresowany praca w Australii proszę o kontakt 697074541

 22. Dzień dobry . Szukam pracy w górnictwie po za granicami Polski . Mam 15 letnie doświadczenie w górnictwie . Górnikiem strzałowym jestem od 2008 roku. Kurs operatora (samojezdnych) maszyn przodkowych -kombajnów ścianowych oraz Kurs operatora zmechanizowanych obudów ścianowych . Data urodzenia 1981 r Tel 510 673 833

 23. Szukam pracy w kopalni za granicą. Jestem górnikiem specialistą z 4-letnim stazem dołowym. Proszę o kontakt.

 24. Dzień Dobry jestem z wykształcenia mechanikiew pojazdów samochodowych pracowalew w zawodzie 6 lat ale ostatnie 10 lat pracuje jak gornik pod ziemia mam duzo uprawnien ale szukam pracy za granicą bo potrzebuje lepszych zarobków I bardzo prosze o kontakt meilowy z gory dziekuje za informacje:)

 25. 5 lat stażu pod ziemią w jsw, górnik, ślusarz, inżynier górnictwa i geologi po AGH, technik bhp, język angielski na poziomie komunikatywnym (chętnie się podszkole). Przyjmę oferty pracy z zagranicy.

 26. 5 lat stażu pod ziemią w jsw, górnik, ślusarz, inżynier górnictwa i geologi po AGH, technik bhp, język angielski na poziomie komunikatywnym (chętnie się podszkole), posiadam zatwierdzenia kwalifikacyjne na osobę dozonu ruchu górniczego w kwk p/z . Przyjmę oferty pracy z zagranicy. Kontakt mailowy: nicia141@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>